ATAŞEHİR YİNE AFDK YE SEVKEDİLDİ

20:53:56 | 2016-12-07

Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 1. Ligi takımlarından Ataşehir Belediyespor, Konak Belediyespor karşılaşmasında “Kadınlar 1.Ligi müsabakasında talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile” Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na (AFDK) sevkedildi.

Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin 2. haftasında İzmir’de oynanan KONAK Belediyespor karşılaşmasında, esame listesine 95 numaralı forma ile Medine Erkan ismi yazılmıştı. Fakat Medine Erkan karşılaşmada 6 numaralı forma ile mücadele etmişti. Yine aynı karşılaşmada 24 forma numaralı Nazlıcan Parlak yedek görünmesine ve 68. dakikada karşılaşmaya girdiği belirtilmesine rağmen Nazlıcan Parlak 90 dakika sahada kalmıştı.Esame listesinde 95 forma numarası olan Medine Erkan sahaya 6 numaralı forma ile çıktı.Yine aynı karşılaşmada Ataşehir Belediye Spor’un 71 forma numaralı oyuncusu Nino Sutidze karşılaşmanın ilk 11 kadrosunda görünmesine rağmen sahaya çıkan 11 kişilik kadroda bulunmadığı tespit edilmişti..

Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesindeki esame listesinde Teknik Sorumlu olarak Murat Kaya görünmesine rağmen Kaya’nın sahada olmadığı gözlemlendi.24 forma numaralı Nazlıcan Parlak yedek görünmesine rağmen 90 dakika sahada kalmıştı.Lig’in 3. hafta karşılaşması olan Kireçburnu maçından hemen önce Federasyon’un internet sitesinde Medine Erkan’ın forma numaraları değiştirilmiş fakat Nazlıcan Parlak ve Nino Sutidze’nin durumu ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamıştı.

5 Aralık 2016 tarihinde Av. Tacar Çağlar başkanlığında toplanan AFDK, gündemin 101. maddesi olarak “Ataşehir Bld. Spor Klb. hakkında; 13.11.2016 tarihinde oynanan Konak Bld. Spor-Ataşehir Bld. Spor Kadınlar 1.Ligi müsabakasında talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine” kararını aldı.

 

 

 

 

 

(Martı gazetesi)

 

 
ETİKET :  

Tümü