Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda 2. eleme turu

17:13:28 | 2017-07-19

Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda 1.eleme turu, 110 kulübün katılımı ile 12-17 Temmuz tarihlerinde 25 grupta oynanan müsabakalar ile tamamlandı. 
Üst tura direkt olarak yükselen takımlar şöyle:

1207 Antalya Döşemealtı Bld. Spor
Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik
Ankara Metropol Spor
Beşiktaş A.Ş.
Dudullu Spor
Erzincan Gençler Gücü Spor
Fatih Vatan Spor
Fomget Gençlik Spor
G. H. Yılmaz GSS Lisesi Gençlik
Giresun Sanayi Spor
Güneykent Spor
Hakkari Gücü Spor
Horozkent Spor
Karadeniz Ereğli Belediye Spor
Karadeniz Ereğli Genç Yıldız Spor
Kayseri Gençler Birliği
Konak Belediye Spor
Konya İdmanyurdu Spor
Pendik Çamlık Spor
Rusumat - 4 Gençlik Spor
Soma Zafer Spor Gençlik
Şanlıurfa Gençlik Spor
Tavla Gençlik Spor

Aynı grupta yer alan 7 Eylül Gençlik Spor ve Fethiyespor ile yine aynı grupta yer alan Adana İdman Yurdu Spor ve Maraş Gücü Spor gruplarında 1. ve 2. sırayı alarak baraj maçı oynamadan 3 müsabakada elde ettikleri 7'şer puan ile bir üst tura çıkmaya hak kazandılar.  

6 puanlı takımlar arasından ise en iyi averaja sahip Nazilli Belediye Spor, Kanalboyu Nilüfer Spor, Akdeniz Nurçelik Spor, Bozüyük Halk Eğitim Gençlik Spor ve Soya Spor Gençlik 2. turda yer alma hakkını elde eden diğer takımlar oldu.

2. eleme turundan itibaren tüm takımların birbiriyle eşleşme ihtimali olacak. Müsabakalar tarafsız sahalarda saha uygunluklarına bağlı olarak daha önce açıklanan takvim dahilinde 25 Temmuz ya da 26 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yapılacak kura çekimi ile takımların bir sonraki tur ve turlarda hangi takım ve takımlar ile eşleşeceği ve şampiyonluğa giden yol tamamen belirlenecek.

2. eleme turundan itibaren müsabakaların eşitlikle bitmesi halinde uzatma süreleri ve seri penaltı atışları bir üst tura çıkacak takımın belirlenmesini sağlayacak.

Yıldız Kızlar kura çekimi 20 Temmuz tarihinde saat 10:00'da http://meeting.tff.org/ykelemeturukc/ adresinde gerçekleştirilecek canlı yayından takip edilebilecek. Müsabakaların hangi il ve sahalarda oynanacağı 21 Temmuz tarihinde www.tff.org'da duyurulacak.

tff
ETİKET :  

Tümü